Zobu implanti

Zobu implanti ir labākais risinājums viena vai vairāku trūkstošu zobu aizvietošanai. Āgenskalna zobārstniecības centrā mēs varam palīdzēt atgūt jūsu pārliecības pilno smaidu. Mēs piedāvājam ievietot zobu implantus, lai pastāvīgi un estētiski aizvietotu zobus, kuri ir  zaudēti  vai neatgriezeniski bojāti. Zobu implanti jums dos sajūtu, ka esat atguvis savus īsto zobus.

Mēs izmantojam uzlabotas ķirurģiskas metodes, augstākās kvalitātes materiālus un izvēlamies jums vispiemērotāko un atbilstošāko implantu sistēmu tieši jūsu konkrētajam gadījumam. Mūsu zobu implanti izskatās dabīgi un ir uzticami ilgtermiņā.   


Katrs mazais titāna zobu implants ir mākslīgā augsto tehnoloģiju zobu sakne, kas tiek pilnībā integrēta žokļa kaulā. Zobu implants pēc ievietošanas pilnībā kļūst par daļu no jums. Tas nodrošina stabilu un drošu pamatu viena zoba kroņiem, tiltiem vai atbalstam un ļaus aizstāt visus zobus jūsu žoklī.

Zobu implantus jutīsiet tieši tāpat kā savus zobus, un arī tie izskatīsies tieši tikpat dabīgi, dodot jums pārliecību smaidīt biežāk. Veselie blakus zobi netiks bojāti, nostiprinot tiltus, un tiks saglabāta audu un kaulu struktūra, nodrošinot labu sejas balstu. Mūsu zobu implanti ir drošs risinājums un piemērots jebkuram vecumam.

Ja domājat par zobu implanta ievietošanu, zvaniet vai rakstiet mums, lai sarunātu konsultāciju pie mūsu implantu speciālistiem- Dr Džesmondas Niķes, Dr Edmondas Niķes, Dr Viktora Pimanova, Kaspara Dimpera.

Kāpēc izvēlēties zobu implantus?

  • Trūkstoši zobi - ja Jums trūkst viens vai vairāki zobi, zobu implanti ir labākais aizvietošanas veids. Zobu implantiem ir vairākas priekšrocības:
  • Estētika - estētiski tie izskatīsies un atradīsies smaganās tāpat kā dabīgie zobi.
  • Nebojā atlikušos zobus - atšķirībā no tiltiem vai protēzēm, zobu implantiem nav nepieciešams citu zobu atbalsts.
  • Novērš kaulu zudumu - zobu implanta ievietošana kaulā novērsīs kaula saraušanos, tāpēc tiks saglabāts sejas atbalsts un struktūra.
  • Paildzina atlikušo zobu mūžu - zobu implanti pasargā atlikušos zobus no pārslodzes (izlīdzinot košļājamo slodzi) un aptur zobu migrēšanu, šķiebšanos un izvilkšanos.
  • Pastāvīgi jeb fiksēti - zobu implanti ir fiksēti mutē un nav jāizņem kā protēzes.
  • Vairs nekādas plombēšanas vai jutīguma - zobu implanti nekad nebūs jāplombē vai jāārstē to sakņu kanāli, un tie nekad nebūs jutīgi.

Zobu implantu pielietojums

Zobu implanti ir standarta risinājums zobu aizvietošanai situācijās, kad trūkst viens vai vairāki zobi. Zobu implanti var tikt ievietoti dienā, kad zobs tiek izrauts, vai ilgu laiku pēc tam. Zobu implantus var izmantot gan tad, kad trūkst tikai 1, gan vairāki vai visi zobi.

Visbiežāk implantu ievietošana ir ļoti ātra un praktiski nesāpīga. Patiesībā lielākā daļa cilvēku uzskata, ka implantu ievietošana ir patīkamāka nekā zobu izraušana. Ja Jūs tomēr jūtaties nervozs vai nobažījies, mēs varam piedāvāt orālos vai intravenozos nomierinošos līdzekļus, lai varat atslābināties, kamēr implanti tiek ievietoti.

Mēs neatstāsim jūs bez zoba/iem un pārliecināsimies, ka Jūsu smaids izskatīsies lieliski arī starpseansu laikā. Procedūras beigās Jums būs jauni zobi, kas izskatīsies, jutīsies un funkcionēs gluži kā īstie zobi!

Tūlītēja zobu aizvietošana

Jums nepieciešami zobi vienas dienas laikā? Ja Jums plānots izraut zobu, mēs to varam aizvietot ar implantu tās pašas vizītes laikā, lai neviens nepamanītu zobu trūkumu. Tūlītēja implanta ievietošana ir iespējama, ja kaulā nav infekcija un ir pietiekams kaula apjoms.

Viena zoba aizvietošana

Ja trūkst tikai viens zobs, zobu implants ir standarta metode zoba aizvietošanai. Tas nebojās blakusesošos zobus, kā tilts vai protēzes. Tas saglabās atlikušo zobu pozīcijas, novēršot to pārvietošanos. Tas pasargās kaulu un palīdzēs uzturēt smaganu uzbūvi ap zobiem, un sniegs vislabākos estētiskos rezultātus, salīdzinot ar citiem ārstēšanas veidiem.

Vairāku zobu aizvietošana

Ja zaudēti vairāki zobi, var ievietot 2 vai vairākus implantus, vienu otram blakus. Implantus iespējams savienot arī ar tiltu, lai katram zobam nebūtu nepieciešams atsevišķs implants. Šī procedūra var būt daudz izdevīgāka nekā individuālu implantu ievietošana, un, tā kā implanti savienoti ar tiltu, ķirurģija ir vienkāršāka. Tas nozīmē mazāku smaganu griešanu un ātrāku dzīšanu!

Pilns zobu loks un viss uz 4 implantiem jeb “zobi vienas dienas laikā”

Ja esat zaudējis visus savus zobus, mēs varam piedāvāt zobu implantus, lai balstītu pastāvīgo estētisko tiltu. Implantu skaits, kas nepieciešams, lai balstītu pilnas arkas tiltu, ir atkarīgs no žokļa kaula anatomijas, nepieciešamo zobu skaita, nepieciešamā tilta veida un pretim esošajiem zobiem. Pilnas arkas zobu implanti var tikt ievietoti, kad zobu nav bijis ilgu laiku, vai atlikušos zobus nepieciešams izraut. Pēdējā gadījumā atlikušos zobus var izraut un implantus ievietot tajā pašā dienā. 

Uz implantiem balstīta protēze ir stabila, droša un ilgstoša. Tā ir uzmanīgi plānota procedūra, kas ļauj ievietot tikai 4 zobu implantus, uz kuriem uzreiz tiek izveidots pilnas arkas tilts vai protēze ar 10, 12 vai 14 zobiem. Divi implanti tiek ievietoti mutes priekšpusē, un 2 aizmugurē, kas ļauj to nofiksēt, un izvairīties no tādām svarīgām struktūrām kā nervi un sinusi. To var darīt gan augšžoklim, gan apakšžoklim, ļaujot savest kārtībā visu muti vienas dienas laikā.

Uz implantiem balstītas protēzes vai izņemamie tilti

Dažkārt pacientiem, kuriem, piemēram, bijušas smagas smaganu saslimšanas, labāk apsvērt iespēju par izņemamu tiltu, kas balstās uz zobu implantiem. Izņemamais tilts būs vieglāk kopjams, un ļaus vieglāk uzturēt labu mutes dobuma stāvokli un veselus zobu implantus.Zobu implantu ievietošanas process


1) Konsultācija

Konsultācijas laikā tiks pārbaudīta visa Jūsu mute - zobi, smaganas, mīkstie audi un sakodiens. Tad tiks izvērtēta implantu ievietošanas vieta un veikti potenciālo zobu un pieejamā kaula mērījumi. Tiks veikts žokļa kaula rentgens, lai nomērītu pieejamā kaula augstumu implantu ievietošanai un noteiktu svarīgo struktūru (nervu un sinusu) atrašanās vietu žokļa kaulā. Dažkārt var būt nepieciešama 3D rentgens, ja implantam ir maz vietas vai to ierobežo citas struktūras, un ir nepieciešams precīzāk noteikt svarīgo struktūru tuvumu un atlikušo kaulu implanta ievietošanai.

Šī apmeklējuma laikā ārsts izskaidros visas ārstēšanas iespējas, to priekšrocības un trūkumus, un Jūs varēsiet sīki apspriest Jūsu ārstēšanu. Var ieplānot pagaidu zoba aizvietošanu, lai ārstēšanas laikā nebūtu redzams zobu trūkums.

2) Implanta ievietošanas operācija

Operācijas dienā varam piedāvāt Jums saņemt orālos vai intravenozos nomierinošos līdzekļus, lai operācijas laikā Jūs būtu pilnībā atbrīvojies. Lielākā daļa pacientu atsakās no nomierinošajiem līdzekļiem, jo mūsu ķirurgs ir ļoti uzmanīgs un cenšas netraumēt apkārtesošos audus, kas nodrošina ātrāku dzīšanas procesu. Zobu implantu ievietošana var būt viena vai divu soļu procedūra. Viena soļa procedūrā abatments tiek ievietots vienlaicīgi ar implantu. Divu soļu procedūrā zobu implants tiek ievietots kaulā un smagana tiek pārklāta pāri. Abatments tiek pievienots pēc sadzīšanas. Implants ar žokļa kaulu saaug 3-4 mēnešos, tikmēr var izmantot pagaidu protēzi.

3) Abatmenti

Ja tiek veikta 2 soļu procedūra, tad implants tiek atsegts pēc 3 mēnešiem un tad tiek pievienots abatments.


4) Kroņi vai tilti

Nospiedumi jaunam implanta kronim vai tiltam tiek ņemti, kad smaganas ir sadzijušas un ieņēmušas formu ap abatmentu. Visi kroņi un tilti tiek izgatavoti ļoti uzmanīgi un detalizēti, lai tie izskatītos pēc iespējas dabiskāk. Labākai estētiskai porcelāns un keramika tiek klāta vairākos slāļos, lai sasniegtu izcilus rezultātus.