Zobu Tilti

Āgenskalna zobārstniecības centrā iespējams izgatavot zobu tiltus. Tos izmanto, lai aizvietotu trūkstošus zobus. Trūkstoši zobi ne tikai izskatās nepievilcīgi, bet tie var izraisīt arī nepareizu sakodienu, smaganu saslimšanas un atlikušo zobu griešanos un izvilkšanos.

Zobu tiltus izmanto, lai aizpildītu spraugu, ko rada trūkstošs zobs vai vairāki neesoši zobi. Pāreju veido, spraugā ievietojot mākslīgo zobu, sauktu par tiltu, kas stiprinās uz abās pusēs esošajiem zobiem, sauktiem par balsta zobiem, izmantojot kroņus.

Tilts ir viena no divām iespējām, lai aizstātu trūkstošu zobu. Kā alternatīvu var izmantot zoba implantu. Tiltu var izmantot tikai tad, ja balsta zobi abās spraugas pusēs ir pietiekami spēcīgi, lai to balstītu.

Tilts ir pastāvīgs risinājums, tas nav pagaidu vai izņemams variants. Kad tilts ielikts vietā, to var izņemt tikai zobārsts. To pareizi kopjot un ievērojot mutes dobuma higiēnu, zobu tiltam vajadzētu kalpot vismaz 10 gadus.

Jaunais, mākslīgais zobs tiks izgatavots no metāla, keramikas vai šo abu materiālu kombinācijas, atkarībā no zoba atrašanās vietas un tā funkcijas. Tos var pielāgot Jūsu zobu tonim.

Tilta gatavošanas laikā Jūs saņemsiet lokālo anestēziju, un šī procedūra sāpju un komforta ziņā neatšķirsies no zobu plombēšanas. Tas, cik vizītes nepieciešamas, lai izveidotu tiltu, atkarīgs no katra individuālā gadījuma, tomēr parasti nepieciešamas 3-4 vizītes.