Kaula atjaunošana

Kaulu grafts jeb mākslīga kaula atjaunošana zobu implantu uztādīšanai ir procedūra, ko mēs piedāvājam Āgenskalna zobārstniecības centrā. 

Visbiežāk esošo kaulu var būt nepieciešamība atjaunot, ja zobs zaudēts jau pirms daudziem gadiem. Tādējādi var rasties situācija, ka ar jūsu esošo kaulu nepietiek, lai balstītu implanta skrūvi.

Šādās situācijās mūsu ķirurgs Dr Viktors Pimanovs var izveidot mākslīgo kaulu vietā kur tas ir zudis. Mēs piedāvājam dažādas kaula aizstāšanas tehnikas.

Atraumatiska zoba ekstrakcija un kaula kabatas piepildīšana ar mākslīgo kaulu

Ja jums ir nepieciešama zoba izņemšana un tiek plānoti zobu implanti, mēs rūpēsimies, lai zobu raušana netraumētu kaulu un noritētu ar minimālu kaula zudumu. Mēs strādājam, lai maksimāli saudzētu un sargātu ap zobu esošo kaulu, un lai tas nākotnē būtu lielāks balsts implantam.

Kaula kabatas piepildīšana ar kaula graftu jeb māksklīgo kaulu arī var tikt nodrošināta tajā pašā dienā, kad tiek izrauts zobs. Mākslīgā kaula daļas tiek ievietotas tukšajā kaula kabatā, kas radusies zobu izņemot, lai palīdzētu saglabāt kaula apjomu un struktūru līdz implanta skrūves ievietošanai.

Kontrolēta kaula reģenerācija

Šī ir ļoti ātra un vienkārša procedūra, kas notiek tajā pašā dienā, kad tiek ievietota implanta skrūve. Mākslīgais kauls tiek aplikts ap implantu operācijas laikā un to izmanto lai radītu vēl estētiskāku smaganas līniju, kā arī ilgtermiņā radītu lielāku kaula balstu implantam.
Sīnus lifts

Augšžokļa dobums jeb deguna dobums ir telpa, kas pildīta ar gaisu un atrodas aiz jūsu vaigiem virs zobu saknēm, augšžokļa sānu rajonā. Ir gadījumi, kad zaudējot augšžokļa sānu zobus ilgi pirms impantu ievietošanas, šis sīnus jeb dobums izplešas telpā kur agrāk ir bijušas šī zoba saknes un kauls pazūd. Lai šādā vietā ievietotu implanta skrūvi, ir nepieciešams pacelt sīnusu (dobumu) tā sākotnējajā pozīcijā. Brīvajā vietā ķirurgs ievietos mākslīgo kaulu, kur ieskrūvēt implantu. Māksīgais kauls palīdzēs noturēt vietā sīnusa liftu.

Iekšējais sīnus lifts ar mākslīgo kaulu

Ja ir pietiekams kaula daudzums, lai nodrošinātu primāru implanta stabilitāti, tad šī procedūra var tikt veikta tajā pašā reizē, kad tiek ievietota implanta skrūve. Tad kad izveido vietu implantam, tad sīnus (dobums) tiek sasniegts caur šo caurumu. Dobums tiek pacelts un brīvajā vietā bez papildus caurumiem tiek ievietots mākslīgais kaula materiāls. Šī ir ļoti vienkārša un ātra procedūra, kas aizstāj daudz sarežģītākas operācijas.
Laterālais sīnus lifts

Ir gadījumi kad laterālais, jeb sānu sīnus lifts ir nepieciešams un šajā procedūrā, tiek izveidota maza pieejas vieta kaula sienā augšžokļa sānu zobu rajonā. Tiek atslāņota un pacelta sīnusa membrāna  un mākslīgā kaula materiāls tiek ievietots tā, lai noturētu pacelto membrānu jaunajā pozīcijā. Pēc šīs procedūras ir nepieciešami 4- 6 mēneši, lai nodrošinātu labu kaula dzīšanu un izcilu kaulu pirms implanta skrūve ievietošanas.

Kaula kores sadalīšana un papildināšana ar mākslīgo kaulu

Šī procedūra tiek veikta, kad kaula virsotne (vieta, kur agrāk atradās zobs) ir implantam pārāk šaura. Ir nepieciešams šīs virsotnes augstums un platums un gadījumos ka tā nav piedāvājam mākslīgā kaula materiāla ievietošanu šajā pozīcijā, lai radītu plašāku kaula kori, kas nodrošinās labāku implanta skrūves turēšanos.